Masz od 18 do 26 lat, chcesz zaangażować się w wolontariat za granicą i interesujesz się pracą w międzynarodowej organizacji? Do 27 kwietnia ubiegaj się o roczny wolontariat w Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży (PNWM) rozpoczynający się we wrześniu.

Szukamy...
... osoby w wieku od 18 do 26 lat (nie można ukończyć 26. roku życia podczas trwania wolontariatu), mieszkającej w Polsce, która będzie wspierała naszą codzienną pracę. Ważne, żebyś był/była osobą ciekawą świata i chciał/chciała pracować w zespole międzynarodowym. Oczekujemy od Ciebie przynajmniej podstawowej znajomości języka niemieckiego.

Twoje zadania

Zostaniesz włączony/włączona w bieżącą pracę referatu koordynacji Polsko- Niemieckiej Współpracy Młodzieży. Twoje zadania to m.in. wspieranie pracowników

PNWM w przygotowaniu i przeprowadzeniu różnych projektów polsko-niemieckich (projekty szkoleniowe, publikacje, imprezy publiczne, prace biurowe itd.). Będziesz mógł/mogła także – we współpracy z niemieckim wolontariuszem/wolontariuszką z warszawskiego biura PNWM – zaplanować i wspólnie zrealizować własny projekt! Wolontariat obejmuje 40 godzin tygodniowo (5x8h) przez 12 miesięcy.

Dzięki wolontariatowi...
... będziesz mógł/mogła wykorzystać oraz rozwinąć swoje umiejętności. Pobyt za granicą pozwoli Ci zdobyć dodatkowe kompetencje m.in. językowe i międzykulturowe, a dzięki nim będziesz mógł/mogła planować swój dalszy rozwój


zawodowy i osobisty z innej perspektywy. Biuro PNWM znajduje się w Poczdamie. Przy okazji poznasz to miasto z wyjątkowymi zabytkami (np. park Sanssouci i bajkowa Aleksandrowka) oraz wielokulturowy, kolorowy Berlin, oddalony o zaledwie kilka stacji. Każdego dnia odbywają się tutaj koncerty i imprezy, a ogromna oferta dla studentów i młodych ludzi nie pozwala się nudzić.

Oferujemy Ci...
Jako wolontariusz/wolontariuszka...
⦁ ... zamieszkasz w wyposażonym mieszkaniu gościnnym PNWM niedaleko biura,
⦁ ... będziesz mógł/mogła uczestniczyć w opłaconym przez PNWM kursie języka niemieckiego w Poczdamie lub Berlinie (zwracamy koszty dojazdów),
⦁ ... otrzymasz kieszonkowe w wysokości 450 euro oraz dofinansowanie do biletu na komunikację miejską,
⦁ ... będziesz miał/miała zapewnione ubezpieczenie,
⦁ ... będziesz również uczestniczyć w kilku seminariach dla wolontariuszy z różnych krajów, organizowanych przez stowarzyszenie „Initiative Christen für Europa (ICE) e.V.“ z Drezna. Pierwsze obowiązkowe seminarium wprowadzające (z kursem językowym) odbędzie się już w sierpniu.

Zespół, do którego dołączysz...
... jest międzynarodowy. W pracy posługujemy się zarówno językiem polskim, jak i niemieckim. Będąc z nami, możesz liczyć na wsparcie zarówno ze strony swojego mentora, jak i innych współpracowników.

Jak wygląda wolontariat z perspektywy naszych wolontariuszy?
Zobacz sam: https://www.youtube.com/watch?v=M4c3sfhGVLIv
Możesz także nawiązać kontakt bezpośrednio z obecnym wolontariuszem PNWM, Marcinem Wierzbowskim, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., który chętnie odpowie na Twoje pytania i opowie, jak wygląda wolontariat w PNWM w praktyce.

Organizacje współpracujące z PNWM
W kwestiach formalności i przygotowania do udziału w wolontariacie PNWM współpracuje z Fundacją "Borussia" z Olsztyna po stronie polskiej oraz stowarzyszeniem Initiative Christen für Europa (ICE) e.V. po stronie niemieckiej.


Możesz skontaktować się z nimi w celu uzyskania dodatkowych informacji dotyczących wolontariatu za granicą.
Terminy
Rok wolontariacki w biurze PNWM rozpoczyna się 1 września 2020 roku i trwa 12 miesięcy. W sierpniu 2020 roku odbędą się przygotowania do wolontariatu w Polsce i za granicą.

Jeśli jesteś zainteresowany/zainteresowana...

..., to do 27 kwietnia 2020 roku prześlij na poniżej podany adres swoje CV oraz list motywacyjny (jedna strona A4), wpisując w tytule maila: Wolontariat Poczdam 2020-2021_imię i nazwisko.
Magdalena Zatylna
Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży
tel. +49 331 28479 40
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
pasek dolny BOX1

Współpracujemy
  logo PUP Siedlce2   logo WUP Filia w Siedlcach2
 

Partnerzy medialni
  images tv wschod        podlasie24 logo v3          eska 968fm MAE  

      
  
ycie siedleckie