Ostatnio zajmowaliśmy się tworzeniem CV dla osoby bez doświadczenia zawodowego, teraz czas na kolejny dokument aplikacyjny – list motywacyjny. Tak jak w przypadku CV, list motywacyjny również będzie dla osoby bez doświadczenia zawodowego.

List motywacyjny nie cieszy się sympatią wśród szukających pracy. Jako doradcy słyszymy, że jest niepotrzebny, nie wnosi nic do procesu rekrutacyjnego. Ale to tylko jeden z punktów widzenia. I to niekoniecznie słuszny ;)

Mamy nadzieję, że zapoznaliście się już z możliwościami jakie daje Wam działalność online Biura Karier. To była tylko teoria, teraz zaczynamy praktyczne działania ;)

Dziś zaczniemy od tego co jest podstawą każdego poszukiwania pracy, czyli CV, a dokładniej ujmując, dobrze napisane CV. Jak sami wiecie, często na oferty pracy odpowiada mnóstwo potencjalnych kandydatów. Zazwyczaj większość CV wygląda bardzo podobnie. Oczywiście, nie zawsze jest możliwość, żeby „zaszaleć” z CV, ale zastanówmy się co możemy zrobić, jak je skonstruować, co napisać, żeby nasz dokument zwrócił uwagę potencjalnego pracodawcy.

Drodzy Studenci,

na początek naszych spotkań online, chcielibyśmy przybliżyć Wam na czym w zasadzie polega doradztwo zawodowe. Myślimy, że teoretycznie wiecie o co chodzi i co się za tym kryje, ale czasem do końca nie wiecie jak Wy realnie możecie z tego procesu doradztwa zawodowego skorzystać. Poniżej przedstawiamy w skrócie to z czego możecie skorzystać i co może Wam dać udział w procesie doradztwa zawodowego. Nasze Biuro Karier ma opracowany system pracy ze studentami, ale jak już wiecie, wszystkie nasze działania staramy się dostosować indywidualnie w zależności od oczekiwań i potrzeb studenta.