Ośrodek Przetwarzania Informacji – Państwowy Instytut Badawczy (OPI PIB) uruchomił profesjonalny, płatny program stażowy KomITywa.

Inicjatywa skierowana jest do absolwentów lub ambitnych studentów ostatniego roku informatyki lub kierunków pokrewnych.

W ramach programu KomITywa zostało uruchomionych pięć  ścieżek:

  • testerska,
  • dwie w zespołach Data Science,
  • programistyczna JAVA,
  • programistyczna XForms.

W trakcie minimum trzymiesięcznego a maksymalnie sześciomiesięcznego stażu każdy będzie mógł wykorzystać swoją wiedzę w praktyce. Stażyści będą pracować pod opieką dedykowanego mentora, który zadba, aby zadania były dopasowane do każdego umiejętności i zainteresowań. Na zakończenie wszyscy otrzymują certyfikat i referencje. Po odbyciu stażu istnieje również możliwość podjęcia współpracy z OPI PIB na stałe.

Uruchomione zostały cztery edycje stażowe – wiosenna, letnia, jesienna i zimowa. Każdy staż trwa co najmniej 80 godzin miesięcznie lub odbywa się w pełnym wymiarze czasu pracy. Gwarantowana duża elastyczność – staż można odbyć w formie zdalnej lub hybrydowej.

Wszystkie informacje o programie KomITywa dostępne są na stronie: www.opi.org.pl/komitywa.

W przypadku dodatkowych pytań, można kontaktować z p. Anną Powierżą, koordynatorką programu (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.).